انواع مختلف آرد
انواع مختلف آرد جو

انواع مختلف آرد

آرد یکی از ضروری ترین مواد در پخت است که تقریباً در هر دستور پختی استفاده می شود. این ماده، محصولات پخته شده ما را تشکیل می دهد، از نان ساده گرفته تا کیک و بیسکویت های کره ای. با این حال، همه آردها یکسان ایجاد نمی شوند و فهمیدن انواع مختلف آرد و کاربرد آنها، می تواند در پخت وتنوع غذایی شما تاثیر بگذارد. در این مقاله سعی می‌کنیم انواع مختلف آرد  را معرفی کرده و تفاوتهای آنها را با یکدیگر بررسی کنیم. با لاوین آنلاین، فروش آنلاین لوازم قنادی، همراه باشید.

انواع آردهای بر پایه گندم

1. آرد همه منظوره

این همه کاره ترین نوع آرد است و از ترکیبی از انواع گندم سخت و نرم تهیه می شود. محتوای پروتئین متوسطی دارد که آن را برای طیف وسیعی از محصولات پخته شده مانند کوکی ها، کلوچه ها، نان های سریع و کیک مناسب می کند.

2. آرد نان

آرد نان نسبت به آرد گندم معمولی پروتئین بیشتری دارد و به نان خاصیت ارتجاعی بیشتری می بخشد. اغلب در دستور پخت نان استفاده می شود و بافتی جویدنی و پوسته ترد قهوه ای ایجاد می کند.

3. آرد قنادی

آرد شیرینی پزی یک نوع تصفیه شده از آرد گندم است که به منظور ایجاد بافت سبک تر به محصولات پخته شده طراحی شده است. در مقایسه با آرد گندم معمولی سطح پروتئین پایین تری دارد و برای شیرینی ها و کیک های لطیف ایده آل است. شما می‌توانید از سایت لاوین، به خرید آرد قنادی بصورت آنلاین اقدام نمائید

4. آرد کیک

آرد کیک کمترین میزان پروتئین را در بین آرد گندم دارد، در نتیجه گلوتن کمتری تشکیل می‌شود و کیک‌های نرم و مرطوب تولید می‌شود. این نوع آرد فقط برای کیک نیست، بلکه می تواند بافتی را ایجاد کند که به راحتی در دهان شما آب شده و در کوکی ها نیز استفاده شود.

5. آرد سبوس دار

آرد گندم کامل شامل مغز غلات کامل است: سبوس، جوانه و آندوسپرم. نسبت به آرد همه منظوره فیبر و پروتئین بالاتری دارد و طعم آجیلی و خوش طعم تری دارد.

انواع آردهای غیر گندم

6. آرد جو

آرد جو از غلات کامل جو تهیه می شود و سرشار از فیبر و پروتئین است. اغلب از آن در کنار آرد گندم در محصولات نان و در طیف وسیعی از دستور العمل ها برای محصولات پخته شده مانند کلوچه استفاده می شود.

7. آرد چاودار

آرد چاودار از دانه های چاودار آسیاب می شود که همزاد گندم است و نسبت به آرد همه منظوره استاندارد پروتئین کمتری دارد. اغلب برای تهیه نان چاودار، یک نان تیره با بافت درشت استفاده می شود.

8. آرد کینوا

آرد کینوا یک آرد غلات کامل و یکی از محبوب ترین گزینه های بدون گلوتن است. در مقایسه با آرد معمولی، هم پروتئین و هم فیبر نسبتاً بالایی دارد.

9. آرد نخودچی

آرد نخود، تهیه شده از لوبیا گاربانزو، یک انتخاب محبوب بدون گلوتن با محتوای فیبر و پروتئین بالاتر از بسیاری از آردها است. می توان از آن مانند آرد گندم معمولی استفاده کرد.

10. آرد بادام

آرد بادام از بادام آسیاب شده تهیه می شود و یک انتخاب محبوب در پخت بدون گلوتن و کم کربوهیدرات است. سرشار از پروتئین و چربی های سالم است و طعمی شیرین و آجیلی دارد.

تفاوت بین آرد قنادی و آرد جو

وقتی صحبت از پخت به میان می‌آید، نوع آردی که استفاده می‌کنید می‌تواند به میزان قابل توجهی بر بافت، طعم و محتوای غذایی محصولات پخته شده شما تأثیر بگذارد. دو نوع آرد که اغلب در پخت و پز استفاده می شود، آرد شیرینی پزی و آرد جو است. اگرچه هر دو آرد از غلات به دست می‌آیند، اما تفاوت‌های مشخصی در ترکیب، کاربردها و مشخصات تغذیه‌ای خود دارند.

آرد قنادی چیست؟

آرد قنادی نوعی آرد است که از انواع نرم گندم تهیه می شود. این آرد ریز آسیاب می شود و در مقایسه با آرد همه منظوره پروتئین کمتری دارد، معمولاً حدود 8-9٪. محتوای پروتئین پایین باعث می شود آرد شیرینی برای پخت شیرینی های ظریف و محصولات پختنی که نیاز به خرده های لطیف دارند ایده آل باشد.

این نوع آرد به دلیل ظرافت آسیاب کردن، برای تهیه شیرینی‌هایی مانند کروسانت و کراست پای بسیار عالی است که به آن میزان جذب بالاتر و قوام غلیظ‌تری می‌دهد. محتوای پروتئین کمتر همچنین منجر به بافت لطیف تر و شکننده تر در محصولات پخته می شود که در مواردی مانند کوکی ها، کیک ها و شیرینی ها مطلوب است.

آرد جو چیست؟

از طرف دیگر آرد جو از آسیاب کردن غلات کامل جو که شامل سبوس، جوانه و اندوسپرم می باشد، به دست می آید. این بدان معناست که نسبت به آرد همه منظوره کمتر تصفیه شده است و بیشتر مواد مغذی طبیعی خود از جمله فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی را حفظ می کند.

یکی از ویژگی های مهم آرد جو این است که گلوتن کمتری نسبت به آردهای همه منظوره یا گندم دارد. در نتیجه، محصولات پخته شده با آرد جو ممکن است در مقایسه با آنهایی که با آرد همه منظوره تهیه می شوند، متراکم تر و شکننده تر باشند. با این حال، این ویژگی، آرد جو را برای افرادی که به دنبال جایگزین های کم گلوتن یا بدون گلوتن هستند، انتخاب مناسبی می کند.

ماهیت کمتر تصفیه شده آرد جو همچنین به این معنی است که بیشتر مواد مغذی طبیعی خود از جمله فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی را حفظ می کند. آرد جو منبع خوبی از فیبر غذایی است و حاوی مواد معدنی مهمی مانند سلنیوم، منیزیم و مس است. با مراجعه به سایت لاوین، شما می‌توانید به خرید آرد جو اقدام نمایید.

مقایسه این دو

هنگام مقایسه آرد شیرینی پزی و آرد جو، تفاوت اصلی در محتوای پروتئین، سطح گلوتن و پروفایل های تغذیه ای آنها نهفته است. آرد شیرینی پزی با محتوای پروتئین کمتری برای پخت شیرینی های لطیف و محصولات پخته شده ایده آل است. همچنین ریزتر است که می تواند بر روی بافت محصولات پخته شده تأثیر بگذارد. در این میان، آرد جو کمتر تصفیه شده، فیبر و مواد مغذی بیشتری دارد و گلوتن کمتری دارد. بافت متراکم و شکننده‌تر آن را برای انواع خاصی از محصولات پخته شده مناسب می‌کند و برای کسانی که به دنبال جایگزین‌های با گلوتن کمتر یا بدون گلوتن هستند، گزینه مناسبی است.

در نتیجه، در حالی که هم آرد شیرینی پزی و هم آرد جو خواص و کاربردهای منحصر به فرد خود را دارند، انتخاب بین این دو در نهایت به نیازهای خاص دستور غذا و ترجیحات غذایی شخصی بستگی دارد.

مزایای آرد قنادی

همانطور که گفتیم، با وجود اینکه انواع مختلفی از آرد وجود دارد، آرد سفید رایج ترین آرد در ایران است. بخش زیادی  از غلات مصرف شده در رژیم غذایی ما غلات بسیار فرآوری شده مانند آرد سفید هستند. آرد سفید در بسیاری از غذاهای اصلی مانند نان، پاستا، بیسکوئیت‌ها و غلات استفاده می شود. اما، این آرد بسیار فرآوری شده است و با حذف بسیاری از مواد مغذی ضروری در طول فرآیند تصفیه. مقدار زیادی نشاسته جایگزین شده است. اگرچه آرد سفید تصفیه شده کالری بالایی دارد، اما فواید تغذیه ای کمی دارد و تقریباً هیچ فیبر، پروتئین یا چربی سالمی ندارد. فرآیند تصفیه همچنین می تواند مواد مغذی لازم مانند ویتامین های B، آهن، منیزیم و ویتامین E را حذف کند. آرد سفید فرآوری شده همچنین می تواند باعث افزایش قند خون شود که در طول زمان می تواند خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند دیابت نوع 2 و بیماری های قلبی را افزایش دهد.

آنچه گفتیم…

با شناسایی انواع دیگر آرد می‌توانید از آردهای جایگزین آرد سفید تصفیه شده در سبد غذایی خود استفاده کرده و علاوه بر جلوگیری از بیماری‌های گفته‌شده، سلامتی خود و خانواده تان را نیز ارتقا دهید. انتخاب آرد مناسب به دستور العملی که دنبال می کنید و بافتی که در نظر دارید بستگی دارد. چه در حال پختن نان، کلوچه یا کیک باشید، نوعی آرد وجود دارد که برای نیازهای پخت شما مناسب است. به یاد داشته باشید، هر نوع آرد ویژگی ها و مشخصات غذایی منحصر به فرد خود را دارد و دنیای پخت را به دنیایی متنوع و هیجان انگیز تبدیل می کند.

با دادن امتیاز، ما را ارائه خدمات بهتر یاری کنید